25.06.2017 - Police/Szczecin - 3. Maraton Szczeciński Sanprobi

W niedzielę 25 czerwca 2017 roku z parkingu przy biurowcu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA wystartował 3. Maraton Szczeciński SanProbi. Wystartowało ponad 400 biegaczy Trasa przebiegała ulicami Polic, ścieżką rowerową wzdłuż Trzeszczyna, Pilchowa do Głębokiego, ulicami Szczecina do mety, która usytuowana była przy szczecińskiej hali Azoty Arena. Biegacze mieli do pokonania 42 kilometry 195 metrów. Bieg ukończyło 410 biegaczy.Zwycięzca to tyszanin Paweł Kosek. Pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów zajęło mu ponad 2 godziny i 40 minut.
W maratonie wystartowało dwóch zawodników naszego klubu. Błażej Mirowski zajął 61 miejsce w czasie 3:34,04. 4 minuty później na mecie zameldował się Dominik Anyszewski. Maraton ukończyło 416 zawodników.

MARATON 42,195 km
1. Kosek Paweł (M20) Tychy - 2:40,15 2. Rakoczy Marcin (M20) Gdynia - 2:41,51 3. Kalinowski Zbigniew (M30) JKLA Jawor Jaworzno - 2:46,18 -------- 61. Mirowski Błażej (M30) UKL Ósemka Police - 3:34,04 71. Anyszewski Dominik (M30) UKL Ósemka Police - 3:38,11