07.05.2017 - Poznań - Wings For Life World Run

Czwarta edycja globalnego biegu Wings For Life World Run o wyjątkowej formule przeszła 7 maja 2017 roku do historii! To jedyne zawody, w których nie ma tradycyjnej linii mety, a dystans pokonany przez zawodnika wyznacza samochód pościgowy. Bieg odbywał się w 24 miastach na całym świecie. Poznań był jedynym polskim miastem organizującym Wings for Life. Punktualnie o godz. 13 nad Jeziorem Maltańskim wystartowało 6 tys. biegaczy i po pętelce po centrum Poznania ruszyło w kierunku Pobiedzisk. Za kierownicą samochodu pościgowego zasiadł polski kierowca rajdowy, najlepszy skoczek narciarski w historii skoków w Polsce Adam Małysz. Najlepszy wynik na świecie wśród kobiet uzyskała Dominika Stelmach, która w Santiago (Chile) pokonała dystans 68,21 km. Przed rokiem triumfowała w Melbourne. Natomiast w rywalizacji mężczyzn drugą lokatę zajął Bartosz Olszewski z Warszawy (88,06), który był najlepszy w Mediolanie. Wygrał jadący na wózku Szwed Aron Anderson (91,66 km). W Poznaniu najdłużej przed Małyszem uciekał ubiegłoroczny zwycięzca Tomasz Walerowicz (85,14 km), który poprawił swój poprzedni wynik aż o 14 km. W klasyfikacji globalnej uzyskał piąty rezultat. Wśród kobiet najlepszą była Brytyjka polskiego pochodzenia Joanna Zakrzewski (52,26 km).
Nasz klub w tej imprezie reprezentowała Małgorzata Kamińska, która została doścignięta przez samochód pościgowy na 15,09 kilometrze. To nowy rekord życiowy zawodniczki poprawiony o ponad 3 kilometry.